Kategorie

Dostawa

DostawaKoszt dostawy - 17 zł

Koszt dostawy za pobraniem - 21 zł

Zamówienie na terenie Centrum Szczecina powyżej 100 zł dostawa  GRATIS

Teren Szczecina poza lokalizacją w centrum lub zamówienie poniżej 100 zl dostawa - 5zł

Przy zamówieniu powyżej 600 zł dostawa GRATIS
 

Dane firmowe

Intercafe Monika Krzyżańska
Ul.Tama Pomorzańska 5
 70-030 SZCZECIN
Nip 8521903128
tel: 506 025 788
biuro@ekawy24.pl
SZCZECIN

Czat z konsultantem

Nasz blog o kawie

Trochę faktów o kawie....nie tylko lavazza

Codziennie miliony ludzi na świecie rozpoczyna swój dzień od filiżanki kawy, która ma właściwości pobudzające. Natomiast nie wszycy wiedzą, że kawa dzięki swoiemu  unikalnemu  składowi pomaga również zapobiegać takim chorobą jak cukrzyca oraz choroba Alzheimera.

Ale zacznijmy od początku nie wszyscy z Nas znają historię kawy  która wiąże się z legendą że -  kawa została odkryta w Afryce w IX wieku. Skromny etiopski pasterz kóz zwany Kladi zauważył dziwne zjawisko, że zwierzęta zachowują się inaczej tańczą, podskakują, są pełne energii  po zjedzeniu czerwonych jagódek, które obecnie zwane są owocami kawy.

Zdumiony i zaciekawiony zachowaniem stada Kladi zabrał kilka jagód i zaniósł je do szamana , który wrzuciła je do ognia, gdzie owe jagody nabrały aromatu. Zapach tak mocny i zniewalający, że szybko wydobyto je z ogniska zmielono i zalano gorącą wodą i to właśnie taka była historia powstania pierwszej na świecie aromatycznej filiżanki kawy.

Kawa stała się ulubionym napojem oraz bazą do ciast, likierów,lodów ludzi na całym świecie można rzec, że o każdej porze w każdej minucie ktoś na świecie  sięga po aromatyczną filiżankę swojego ulubionego napoju . Tak naprawdę kawa do Włoch przybyła z Imperium Otomańskiegow XVII wieku. Pierwsza wenecka kawiarnia powstała w 1645 roku.

Natomiast historia kawy Lavazzy zaczyna się w 1885 roku, gdzie Luigi Lavazza mając 25 lat opuścił swoje domowe pielesze i przeprowadził się do Turynu gdzie imał się różńych zajęć i trwało to aż do roku 1895 gdzie wraz ze swoim kuzynem założył swoją firmę.

Tak naprawdę palarnia ruszyła pełną parą w roku 1900. Rok póżniej w 1901 inna firma opatentowała swój wynalazek pierwszy ekspres do kawy tzw. przelewowy gdzie wrzątek i para przepuszczane były przez zmieloną kawę, ale niestety od razu nie wszystko jest doskonałe i wyskoka temperatura powodowąła to, iż kawa smakowała spalenizną.

Pod koniec lat 90-tych ekspresy pojawiły się w gospodarstwach domowych. Obecne urządzenia posiadają funkcję spieniania mleka oraz posiadają pompkę do otrzymywania wyśmienitej cremy. Dlatego nawet w domu możemy napić się przepysznej kawy Lavazza albo A.Nannini , która jest tak samo doskonała jak we włoszech.

Nowości

Hurtownia kawy