Kategorie

Dostawa

DostawaKoszt dostawy - 17 zł

Koszt dostawy za pobraniem - 21 zł

Zamówienie na terenie Centrum Szczecina powyżej 100 zł dostawa  GRATIS

Teren Szczecina poza lokalizacją w centrum lub zamówienie poniżej 100 zl dostawa - 5zł

Przy zamówieniu powyżej 600 zł dostawa GRATIS
 

Dane firmowe

Intercafe Monika Krzyżańska
Ul.Tama Pomorzańska 5
 70-030 SZCZECIN
Nip 8521903128
tel: 506 025 788
biuro@ekawy24.pl
SZCZECIN

Czat z konsultantem

Nasz blog o kawie

Korzyści picia kawy

Spożywanie kawy w umiarkowanych ilościach wpływa korzystnie na nasz organizm jak ?

Kawa wpływa na sekrecje serotoniny ? hormonu szczęścia, dopaminy i adrenaliny. Dzięki temu czujemy przypływ energii i swoistą chęć do działania. Kawa jest również źródłem przeciwutleniaczy tj. kwasu chlorogenowego, kawowego czy chinowego.

Kwas chlorogenowy ma wpływ na zmniejszenie absorpcji glukozy, a w konsekwencji zwiększa wrażliwość komórek na insulinę, zmniejszając ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 nawet o 50%. Jednak zaznaczyć należy, że przeprowadzono badania świadczące o tym, iż kawa jest również źródłem wolnych rodników w diecie. A jak wiadomo, to wolne rodniki są odpowiedzialne za wszystkie procesy degeneracyjne zachodzące w organizmie, w tym za procesy starzenia.

Związki garbnikowe obecne w kawie (nawet tej bezkofeinowej) pomagają zabezpieczać zęby przed próchnicą, ograniczając właściwości adhezyjne bakterii. Uniemożliwia to przyczepianie się bakterii do powierzchni zębów i dziąseł, co zwykle inicjuje proces chorobowy. Kawa jest również donorem witamin i składników mineralnych. Jest bogatym źródłem witaminy PP (10?40 mg/100 g kawy). 

Oczywiście zalet picia kawy jest sporo więcej, są one często tematem dysput przeciwników jak i zwolenników picia kawy w ogole. Najważniejsze to zachować rozsądek i umiar - jak we wszystkim.

Nowości

Hurtownia kawy